آخرین مطالب

تاریخ : 28. ارديبهشت 1394 - 11:39   |   کد مطلب: 372
در شبکه اجتماعی فضای مناسبی برای فعالین مذهبی وجود دارد.

به گزارش خاوران بلاگ ، 

در ابتدا خودتون رو کامل معرفی کنید؟

بسم الله الرحمن الرحیم

مجتبی مرادی هستم دبیرفرهنگی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند و دانشجو رشته ی مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه بیرجند می باشم.متولد فردوس و ساکن مشهد مقدس هستم.

وبلاگ نویسی و اداره یک فضای مجازی چه تأثیری بر زندگی و سطح مطالعات شما داشته است ؟

وبلاگ نویسی و فعالیت رسانه ای دارای دو مزیت مهم است:1- فعالیت رسانه ای دارای عنصر به روز بودن است که در صورت عدم رعایت این عنصر مهم، اصولا فعالیت رسانه ای اصالت کار خود را از دست خواهد داد و برای اینکه بتوانیم نیاز ها و رخدادهای روزانه را مورد تحلیل قرار دادهیم نیازمند بررسی روزانه رخدادهای کشوری و استانی می باشد که این خود به افزایش سطح تحلیل و اطلاعات شخص فعال رسانه ای کمک می کند. 2- دومین مزیت مهمی که این دسته از فعالیت ها دارد که متاسفانه کمتر در رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد افزایش نیاز فعالین رسانه ای به مطالعات کتب و عمق بخشی به اطلاعات خود می باشند.برای بنده در برخی حوزه های فرهنگی و سیاسی این جنس فعالیتها سبب شده که مطالعات خودم را در زمینه ی تاریخی و فرهنگی افزایش داده تا بتوانیم مطالب با غنای بیشتر تولید کنیم.

وبلاگ شما چه تأثیری روی دیگران داشته و آیا تا بحال بازخوردی رو مشاهده کردید!?

مهمترین تاثیری که داشته است عده ای از افرادی که در برخی شهرهای کشورو سایر استان ها با بنده آشناهستند هر چند روزی به وبلاگ بنده سر می زنند و در باره ی تحلیل ها و مطالب با همدیگر مباحثه ای میکنیم و گاها در مطالب در سایر سایتهای خبری تحلیلی کشوری و استانی منتشر شده است.

آیا به دیگران هم توصیه میکنید به این فضا وارد شوند!?

به طور قطع ورود به این فضا باهدف انتقال فکر و تحلیل به سایرین بسیار مفید است و ایجاد ارتباط با سایر دوستان هم جبهه ای و استفاده از نظرات و انتشار دیدگاه ها و تحلیل ها بسیار مفید است و به افراد در جهت رشد مطالعه و قدرت نویسندگی و تحلیل کمک می کند و قطعا ورود مفید است البته اگر با هدف باشد.

چه انگیزه ای داشتید از ساخت وبلاگ.!

انتشار مطالب در فضای مجازی و استفاده از نظرات سایرین و ارتباط با سایرافرادی که در جبهه ی حزب اللهی فعالیت رسانه ای می کنند تا بتوانیم از نظرات همدیگر در جهت رشد استفاده کنیم.

بیشتر در چه زمینه هایی مطلب می نویسید!?

سعی میکنم درباره ی مسائل روز مطالعه کنم و با دیدی جدیدی مقالاتی بنویسم. البته دغدغه های روز رهبری اهمیت بسیاری دارد ولی کلیت کار فعالیت فرهنگی است و نوشتن مطالبی با نوعدنگاه رهبر انقلاب به فرهنگ است که گاها این مطالب سیاسی هم میشود.

چرای برای وبلاگتان این اسم را انتخاب کردید.!?

اولین اسمی که به ذهنم رسید که هم به این فضا می خورد و معنی مشخصی داشت را برای اسم وبلاگم انتخاب کردم

به نظر خودتون بهترین مطلبی که نوشتید کدام است!

مطلبی با عنوان « فرگوسن؛ لیبرالیسمی که به دیکتاتوری ختم شد» که درباره ی تحولات آمریکا نوشته شد.البته بعضی مطالب هم بوده که بازخوردبالاتری در سایت های کشوری داشته اما به نظر خودم این مطلب انتخاب می شود

از مسولین فضای مجازی  کشور یا شهرستان چه انتظاری دارید!?

گسترش فضای مجازی آن با عنایت به منویات رهبرمعظم انقلاب که متاسفانه کمتر مورد توجه قرار می گیرد و معرفی فرصت های مناسب و مفید در این فضا

کدام سرویس وبلاگ دهی به نظر شما خوب است!?

«بلاگ» به دلیل ایرانی بودن و فارسی بودن و سالن بودن و همچنین امکانات بالای آن بهترین سرویس وبلاگ دهی می باشد.

از تجربیاتون در زمینه وبلاگ نویسی بگید.!

مهترین تجربه این است که هدف دار بودن مطالب و پرهیز از گذاشتن مطالب بی فایده و همچنین باید ظاهر وبلاگ دارای ظاهری باشد که مخاطب رغبت به خواندن مطالب داشته باشد.

از معایب و محاسن وبلاگ خود بگوئید!

از مخاطبین باید پرسید

مطالب وبلاگ خود را چطور فراهم میکنید!!

مطالعه اخبار روز و مناسبت ها و همچنین مطالعه ی کتب و مقالات در نوشتن استفاده می کنم ولی معمولا تحلیل شخصی خودم از مسائل است

بهترین کامنتی که تا بحال برایتان گذاشته اند چه بود!

بهترین کامنت :

سلام

بخشی از نامه تاریخی امام به گورباچف:

 جناب آقای گورباچف , باید به حقیقت رو آورد. مشکل اصلی کشور شما مسئله مالکیت و اقتصاد و آزادی نیست . مشکل شما عدم اعتقاد واقعی به خداست . همان مشکلی که غرب را هم به ابتذال و بن بست کشیده و یا خواهد کشید. مشکل اصلی شما مبارزه طولانی و بیهوده با خدا و مبدا هستی و آفرینش است .

 

ورود به موزه تاریخ , سرنوشت مشترک مارکسیسم و لیبرالیسم است.

آیا در شبکه های اجتماعی هم فعالیت دارید و فضای اون هارو چگونه میبینید!?

به طور فعال خیر.ولی گاها در گوگل پلاس فعالیت می کنم.

در این شبکه اجتماعی فضای مناسبی برای فعالین مذهبی وجود دارد.

در شبکه های موبایل از جمله تلگرام، وایبر و لاین چطور؟

فقط بیسفون

چند وبلاگ دارید؟

همین یک وبلاگ دارم

حرف آخر!?

ازاهمیت شما به فعالین عرصه ی رسانه تشکر می کنم

 

از جناب آقای مرادی که وقتشان را در اختیارمان قرار دارند بسیار تشکر می کنیم و امیدواریم در این فضایی که قدم گذاشته اند موفق، پیروز و سربلند باشند.

دیدگاه شما