آخرین مطالب

تاریخ : 18. مهر 1394 - 11:12   |   کد مطلب: 1247
بر‌اساس تصمیمی که از سوی حکام سعودی گرفته شده قرار است کمیته تحقیق که بدون حضور کشورهای قربانی تشکیل می‌شود.

به گزارش خاوران بلاگ ، تخریبچی 68 نوشت:

 

آل‌سعود هنوز و پس از گذشت چندین روز از فاجعه منا و کشته شدن صدها زائر از کشورهای مختلف اسلامی، دلیل قانع‌کننده‌ای برای افکار عمومی ارائه نداده است که چرا چنین اتفاقی افتاده است.
بر‌اساس تصمیمی که از سوی حکام سعودی گرفته شده قرار است کمیته تحقیق که بدون حضور کشورهای قربانی تشکیل می‌شود، پس از بررسی‌های خود گزارشی را منتشر کند و در آن نتایج تحقیقات خود را ارائه دهد. گزارشی که از سوی رژیم سعودی و یکطرفه خواهد بود و هیچ اعتماد و اطمینانی هم نمی‌توان بر آن داشت. بدون شک در این گزارش با استفاده از حربه مقصر‌سازی، عوامل دیگری به غیر از آل‌سعود در این فاجعه معرفی خواهند شد.
سوال مهمی که همگان به ویژه زائرانی که در فاجعه حضور داشتند و جان سالم به در برده‌اند این است که هنگام وقوع آن چرا مأمورانی که در حاشیه مراسم بودند، به داد مصدومان نرفتند؟ فیلم‌ها و تصاویر زیادی از چنین صحنه‌هایی وجود دارد که ثابت می‌کند مأموران حاضر در مراسم به عمد اقدام به کمک مردم نکردند و بی‌تفاوت از کنار آن گذشتند. ضمن این که باز هم در این موضوع شاهدان عینی و زنده وجود دارند که می‌توانند شهادت بدهند.
شاید آل‌سعود تصور می‌کرد با بهره‌برداری سیاسی از چنین فاجعه‌ای علیه دیگران می‌تواند از فضای منفی که علیه این رژیم به خاطر رفتارهای ضد اسلامی خود در منطقه ایجاد شده بکاهد. تجاوز به یمن و کشتار مردم بی‌گناه و مظلوم این کشور، حمایت از تروریست‌های تکفیری تحت حمایت و هدایت آل‌سعود با رهبری آمریکا، سرکوب انقلاب مردمی بحرین، توطئه برای سرنگونی دولت قانونی عراق و حمایت از ترریست‌های تکفیری در این کشور، دشمنی با جمهوری اسلامی ایران و بسیاری مسائل دیگر باعث شده است که این رژیم در شرایط دشواری در میان افکار عمومی جهان اسلام قرار بگیرد.

دیدگاه شما