شور و عزای حسینی در شب هفتم محرم شب شهادت حضرت علی اصغر (ع) ، کوچکترین سرباز کربلا ،و درخشانترین چهره کربلا، بزرگترین سند مظلومیت و معتبرترین زاویه شهادت . چشم تاریخ، هیچ وزنه ‏ای را در تاریخ شهادت، به چنین سنگینی ندیده است.»
مراسم عزاداری شب ششم محرم به یاد حضرت قاسم بن الحسن(ع) همراه بانوحه خوانی ومرثیه سرائی مداحان اهل بیت وسخنرانی حاج آقا نظری در مسجد جامع علی ابن ابی طالب (ع) آبیز برگزار شد .
مراسم عزاداری و سوگواری شب پنجم محرم در مسجد جامع علی ابن ابی طالب (ع) آبیز
مادران استان خراسان جنوبی در حالیکه کودکان خود در آغوش داشتند با حضور در مراسم شیرخوارگان حسینی استان خراسان جنوبی ارادت خود را به حضرت علی اصغر (ع)نشان دادند .
مراسم سنتی علم بندان همزمان با سومین روز از ماه محرم امروز با حضور پرشور و حسینی مردم شریف آبیز همراه با نوحه خوانی و روضه خوانی در محل مسجدجامع امام علی بن ابیطالب (ع)آبیزبرگزارمی شود
محرم با صدای زنگ کاروان کربلا از راه رسید. این کاروان از دل تاریخ می آید و دلها را به سمت خود متوجه می کند.
خاطره ی زیر از جناب آقای اشرفی از دوستان عزیز و بزرگوار و همکارمان می باشد که خواندن آن خالی از لطف نیست.
ما به اندازه قطرات اشک مادران و همسران ،به اندازه قطرات خون به ناحق ریخته ،بدهکاریم
هنگام انفاق دو چیز از طرف خدا است و دو چیز از ناحیه ی شیطان است ، آنچه از جانب خداست «آمرزش گناهان » و «وسعت روزی» است و آنچه ازطرف شیطان است «وعده فقر» و «امر به فحشاء» است
انتشار یک ویدئوی جالب از سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان بازتاب‌های مختلفی در رسانه‌های خارجی و شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته است.
چون غیبت از اهمیت بیشترى برخوردار است؛ به ناچار امام از سنت چشم پوشى مى کند، که اشکالى ندارد.
نمی دانند که خداوند دروبینی دارد که هیچ کس آن را نمی بیند فقط انسان های عالم و بلند مرتبه این دوربین را درک می کنند